تازه ها
ارائه خدمات مشاوره روانشناختی در سامانه 4030 توسط کارشناسان سلامت روان استان قزوین

1399/1/10 يكشنبه


محمدرضا یوسفی،کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت استان درخصوص سامانه 4030 اذعان داشت که این سامانه از ابتدا جهت ارائه مشاوره و پاسخ‌گویی به سوالات در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان ویروس کرونا به عموم مردم راه‌اندازی شد. به گفته این کارشناس از تاریخ 22 اسفند ماه سال 98 نیز ارائه خدمات مشاوره روانشناختی با هدف مدیریت استرس ناشی از این بیماری به این سامانه اضافه گردید.
یوسفی بیان نمود، ارائه خدمات مشاوره روانشناختی توسط کارشناسان منتخب سلامت روان در سراسر کشور انجام می‌گردد که از معاونت بهداشتی دانشگاه قزوین نیز 3 روانشناس جهت ارائه خدمات به‌صورت تلفنی در این سامانه انتخاب و به دفتر سلامت روان وزارت متبوع معرفی شدند. 
کارشناس سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه تأکید نمود عموم مردم می‌توانند با شماره‌گیری این سامانه و انتخاب عدد 8 با کارشناسان سلامت روان ارتباط برقرار کرده و از آنها خدمات روانشناختی را دریافت نمایند. همچنین ایشان گفت کارشناسان منتخب سلامت روان مرکز بهداشت استان از تاریخ 22 اسفند تاکنون 1610مورد مشاوره تلفنی داشته که بیش‌ترین مشکل موجود استرس ناشی از این بیماری بوده است. به‌گفته این کارشناس روش‌های مدیریت استرس، شناسایی مشکل و روش‌های آرام‌سازی نیز در این سامانه از دیگر خدمات کارشناسان سلامت روان در این سامانه می‌باشد. 
ایشان در آخر عنوان داشت که: این خدمات از ساعت 8 صبح تا 12 شب به‌صورت مستمر توسط کارشناسان سلامت روان منتخب در سامانه 4030 به‌صورت روزانه ارائه می‌گردد.


http://www.qums.ac.ir