تازه ها:
معاون بهداشتی دانشگاه : اهمیت نقش کارشناسان تغذیه در آموزش و ارتقاء سطح سواد و فرهنگ تغذیه ای مردم

1397/2/22 شنبه

 اولین کارگاه آموزشی اصول تغذیه و رژیم درمانی در بیماریهای غیرواگیر جهت کلیه کارشناسان تغذیه استان با حضور معاون بهداشتی دانشگاه ، اساتید و اعضاء هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ، در 20 اردیبهشت ماه 97 ، در سالن اجتماعات معاونت درمان برگزار شد.

دکتر حمیدرضا نجاری ، معاون بهداشتی دانشگاه ، ضمن معارفه با کلیه کارشناسان تغذیه مراکز خدمات جامع سلامت استان ،درخصوص اهمیت نقش کارشناسان تغذیه در پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر و همچنین آموزش و ارتقاء سطح سواد و فرهنگ تغذیه ای مردم تاکید نمودند و خواستار فعالیت بیشتر کارشناسان تغذیه در فعالیتهای بین بخشی و در بین عموم جامعه شدند.

در ادامه دکتر حسین خادم حقیقیان، متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ، اصول تغذیه و رژیم درمانی در بیماران مبتلا به هایپر لپیدمی را تدریس نمودند. سپس دکتر محمد رضا شیری  شاهسوار، متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه در خصوص رژیم درمانی و اصول تغذیه در بیماران مبتلا به پرفشاری خون مباحث خود را ارائه نموده و در پایان تنظیم رژیم غذایی در این بیماران به عنوان کار عملی با مشارکت کارشناسان تغذیه انجام شد.

دریافت فایل: اصول تغذیه و رژیم درمانی در بیماری پرفشاری خون  hypertention
دریافت فایل: اصول تغذیه و رژیم درمانی در هایپر لپیدمی  hyperlipidemia