تازه‌ها:
930بازدید بهداشتی برای کنترل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دهه اول محرم

مهندس شیرین نادری، مدیرگروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در دهه اول محرم، تعداد 930 بازرسی از هیات های برگزاری مراسم عزاداری انجام شد که درصد رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت استفاده از ماسک توسط خادمین و مسئولان هیأت‌ها و درصد رعایت استفاده از ماسک توسط عزاداران به ترتیب 87.3، 93.1 و 84.5 درصد گزارش شد.

وی اظهار کرد که در این بین، بازرسی مشترک همراه با نمایندگان سایر ادارات مرتبط نیز در دستور کار قرار گرفت که در مجموع در سطح استان 183بار از هیأت‌ها به‌صورت تیمی بازدید شد.

بنا به گفته این مقام مسؤول، همیاران سلامت که برای آموزش پروتکل‌های بهداشتی توسط هیأت‌ها به مراکز بهداشت شهرستان‌ها معرفی شدند نیز نقش موثری در رعایت شیوه‌نامه‌ها داشتند. وی افزود که 318 تن آموزش دیدند و در زمان برگزاری مراسم، تذکرات بهداشتی توسط نامبردگان به عزاداران داده شد.

گفتنی است، کارشناسان ستادی بهداشت محیط استان قزوین و شهرستان‌ها درنشست‌های متعددی که  به‌منظور هماهنگی بیشتر در سازمان تبلیغات اسلامی استان و شهرستان‌ها و همچنین در استانداری و فرمانداری‌ها تشکیل شد حضور مستمر داشتند.

بازرسان بهداشت محیط حوزه معاونت بهداشتی استان قزوین هم قبل از آغاز ماه محرم و در طی این دهه با حضور در جلسات بین بخشی و بازرسی از هیأت‌ها و تکایا از نحوه برگزاری مراسم بازدید داشتند و درخصوص نحوه رعایت  دستورعمل‌های بهداشتی به خادمان و مسؤولان برگزارکننده، تذکرات لازم را ابلاغ کردند.

 http://www.qums.ac.ir


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر