تازه‌ها:
عدم عارضه جدی ناشی از تزریق واکسن آسترازنکا در استان قزوین

1400/2/6 دوشنبه

دکتر پیمان نامدار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین، تصریح کرد که تا روز ششم اردیبهشت1400، بالغ‌بر شش‌هزار دوز واکسن آسترازنکا به گروه‌های هدف، تزریق شده است که هیچ عارضه جدی برای آنان نداشته است. وی از مردم خواست به شایعات مطرح شده درباره این واکسن در فضای مجازی توجه نکنند.

مسؤول سلامت استان قزوین، این مطلب را در گفت‌و‌گوی آنلاین با خبرنگاران رسانه‌ها بیان کرد و با اشاره به اینکه واکسن مذکور، در بسیاری از کشورهای اروپایی، ایالات متحده آمریکا و کانادا تزریق می‌شود و اعلام عارضه جدی برای چهار تَن در یک میلیون تَن را بخاطر همین موضوع دانست که این کشورها، بهطور دقیق، عوارض را گزارش کرده‌اند.

دکتر نامدار با اذعان به اینکه قیمت مناسب و دمای نگهداری 2 تا 8 درجه سانتیگراد؛ از مزایای این واکسن است که باعث انتخاب آن توسط کشورهای مذکور شده است؛ گفت: در تمامی واکسن‌ها، عارضه‌هایی مانند: بدن درد یا تب مختصر، در برخی افراد مشاهده شده است که از نظر استاندارهای پزشکی، پذیرفته شده است. وی موضوع لزوم مصرف آسپرین، قبل از تزریق این واکسن را بی‌اساس دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با بیان اینکه تاکنون هیچ واکسنی در هیچ نقطه‌ای از دنیا، ایمنی 100درصدی در مقابل ویروس کرونا ایجاد نکرده است؛ اظهار کرد: تزریق واکسن، نه برای جلوگیری کامل از ابتلا به ویروس، که برای جلوگیری از مرگ و میر و جهش ویروس انجام می‌شود. وی ادامه داد که بر این مبنا، هر فردی که واکسن را تزریق می‌کند؛ همچنان باید برای حفظ جان خود و دیگران، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کند که سرلوحه آن: استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی و نرفتن به مکان‌های شلوغ است.

http://vch.qums.ac.ir

http://www.qums.ac.ir


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر