تازه ها
نتایج بررسي کشوری آگاهي، نگرش و عملكرد تغذیه‌ای خانوارها (NUTRIKAP2) منتشرشد.

1398/5/6 يكشنبه

نتایج بررسي کشوری آگاهي، نگرش و عملكرد خانوارهای شهری و روستايي و کارکنان بهداشتي رده‌های مختلف درخصوص تغذيه  سال 1396، منتشر شد.
باتوجه به نقش تغذیه درکنترل و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، طراحي مداخلات تغذیه‌ای به‌منظور اقدامات پیشگیرانه و درمانی در جهت بهبود تغذیه جامعه که یکی از اهداف و وظایف اصلی گروه بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت می‌باشد، دومین بررسی کشوری ارزیابی آگاهی، نگرش و عملکرد تغذیه‌ای خانوارها در سال‌های 1396 - 1395 انجام شد و نتایج آن نشان می‌دهد، آگاهی و نگرش مطلوب خانوارها درخصوص بهترین روغن مصرفی برای پخت و پز، مضرات مصرف نوشابه‌های گازدار، مضرات مصرف فست‌فود، مصرف گوشت ماهی، مصرف نمک یددار تصفیه شده افزایش یافته است. همچنین میزان آگاهی درخصوص نمک پنهان مواد غذایی، نقش فیبر مواد غذایی، آگاهی درخصوص علت و عوارض چاقی و اضافه وزن نسبت به بررسی سال 1391-1390 بیشتر شده است ولی با توجه به اینکه بیش از نیمی از مردم نسبت به مصرف شیر و لبنیات پاستوریزه یا نسبت به اثرات سوء مصرف مواد غذایی شور و ارتباط آن با سرطان‌ها، پوکی استخوان و سکته مغزی اگاهی پایینی دارند، همچنان درخصوص افزایش آگاهی و ایجاد نگرش مطلوب نیازمند آموزش‌های بیشتر به خانوارها هستیم.

 در حیطه عملکرد خانوارها، مصرف روزانه «نان» بخصوص «نان بربری» و همچنین «برنج» نسبت به سال 1391-1390  افزایش مصرف نشان می‌دهد که این عملکرد با افزایش شیوع اضافه وزن و چاقی کاملاً در ارتباط می‌باشد. درخصوص مصرف روزانه میوه و سبزی نسبت به سال 1391-1390 کاهش معنی داری گزارش شده است. نتایج حاصل از این بررسی حاکی است که  میانگین مصرف گوشت ماهی و حبوبات نسبت به بررسی قبلی افزایش یافته است. ضمناً 77 درصد خانوارها قند و شکر را به‌صورت روزانه مصرف می‌کنند. 
 در نهایت اینکه یافته‌ها نشان می‌دهد صدا و سیما و واحدهای بهداشتی از مهمترین منابعی هستد که خانوارها اطلاعات تغذیه‌ای خود را دریافت کرده‌اند. در نتیجه آموزش و فرهنگ‌ سازی تغذیه صحیح توسط رسانه‌های جمعی و اطلاع رسانی وآموزش‌های مستمر از طریق مراکز خدمات جامع سلامت نقش مهمی در ارتقاء سلامت جامعه و پیشگیری و کنترل بیماریها دارد. 
فایل کامل نتایج بررسی nutrikap2 که توسط دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت متبوع در سال جاری منتشر‌گردیده جهت بهره‌برداری با ذکر منبع، به شرح زیر قابل دسترسی می‌باشد:

دریافت فایلPdf: گزارش اجمالی از نتایج بررسی کشوری آگاهی، نگرش و عملکرد تغذیه‌ای خانوارها(NUTRIKAP2)