فایل آموزشی TOT: برنامه ملی پاسخ بهداشت در بلایا و فوریتها​


پاورپوینت : آمادگی در برابر سیل
خانه مان را در مسیر سیل نسازیم.


پاورپوینت : آمادگی در برابر زلزله
خانواده ایمنی سازه‌ای و غیر سازه‌ای منزل را بررسی می‌کند. مثل بررسی مقاومت دیوارها و سقف، اتصال برق، نشت گاز، بررسی محکم بودن کابینت و کمد به دیوار، محکم بودن لوستر و پنکه به سقف و استحکام چاه فاضلاب.


پاروپوینت : آمادگی خانوار در برابر بلایا
پروژه طراحی و بررسی اثر بخشی برنامه مردم - محور کاهش خطر و آمادگی مخاطرات طبیعی در جمهوری اسلامی ایران به منظور کاهش بار پیامدهای سلامتی (رویکرد پیش فعال نظام سلامت به مدیریت بلایا)


پروژه اسفیر ، منشور بشردوستانه و حداقل استانداردها در پاسخگویی های بشردوستانه
پروژه اسفیر در سال 1997 ، از سوی گروهی از سازمان های غیر دولتی) NGO ( و جنبش صلیب سرخ و هلال احمر جهانی بنیان گذاری شد تا به تدوین مجموعه قوانینی جهان شمول از حداقل استانداردها در حوزه های خدمات بشردوستانه بپردازد: حاصل این کار انتشار کتاب راهنمای «اسفیر » بود. هدف این کتاب ارتقای کیفیت امدادرسانی بش ردوستانه در شرایط ناگوار بلایا و اغتشاشات، و نیز افزایش مسئولی تپذیری انسانی در قبال این مردم گرفتار است. «منشور بشردوستانه و حداقل استانداردها در امدادرسانی بشردوستانه »، محصول تجربه جمعی افراد و سازما نهای گوناگون است؛ بنابراین نباید آن را مبلغ هیچ سازمان خاصی دانست.


برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت ها
در این برنامه که بر اساس جدیدترین مباحث علمی در سطح جهان و بهره مندی از آموخت ههای مواجهه با حوادث رخ داده در کشور تدوین شده، کارکردهای کلیدی مدیریت تخصصی نظام سلامت برای آمادگی و پاسخ مناسب به عوارض حوادث و بلایا ارایه شده است.


آسیب های غیرسازه ای، تهدیدی در بلایا


پاورپوینت : مدیریت بهداشت در بلایا
در حال حاضر اغلب بلایا بصورت دقیق قابل پیش بینی نیست اما باعلم امروز قابلیت مدیریت شدن را دارند.


بيشتر
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1695
تعداد بازديد کنندگان سايت: 53296378 تعداد بازديد زيرپورتال: 1915525 اين زيرپورتال امروز: 1162 سایت در امروز: 28908 اين صفحه امروز: 2