1
1396/5/25 چهارشنبه گزارش برگزاری جلسه شرکت‌های مبارزه با حشرات و جوندگان در اماکن عمومی و مسکونی
 
برگزاری جلسه شرکت‌های مبارزه با حشرات و جوندگان در اماکن عمومی و مسکونی در روز 17مرداد ماه96 ، در سالن جلسات معاونت بهداشتی با حضور مدیر عامل و مسئول فنی شرکتها و کارشناس مسئول و کارشناس برنامه کنترل حشرات و جانوران ناقل بیماری  بیماریهای  بهداشت محیط استان و شهرستان‌ها برگزار گردید.
ابتدای جلسه مهندس شیرین نادری، کارشناس مسئول بهداشت محیط استان ضمن خیر مقدم و اعلام اهداف برگزاری کارگاه  در خصوص اهمیت نحوه مبارزه صحیح و کارشناسی بیان نمودند که نحوه مبارزه با حشرات و جوندگان کاملا باید کارشناسی و توسط افراد متخصص صورت گیرد تا سلامتی جامعه به خطر نیافتد. مثال‌های متعددی از مشکلات بوجود آمده در زمینه مبارزه افراد غیر متخصص می توان نام برد که منجر به صدمات جبران ناپذیر برای افراد خدمت گیرنده شده است و در همین راستا وزارت بهداشت اقدام به ساماندهی شرکت‌ها توسط بکارگیری افراد متخصص در این زمینه نموده است.
سپس مهندس غلامرضا احدی ،کارشناس برنامه کنترل ناقلین استان در خصوص دستورالعمل‌های جدید ،انتظارات از شرکت‌ها و مراکز بهداشت شهرستان بیان نمودند که انتظار بر این است شرکتها، ارائه خدمات مناسب مبارزه با حشرات را تا جای ممکن بدون استفاده از سموم را در دستور کار خود قرار دهند و کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی باید از خدمات این شرکت‌ها استفاده نمایند. و در ادامه اعلام نمودند  که در حال حاضر 9 شرکت دارای مجوز از معاونت بهداشتی در استان فعال می‌باشند و نظارت بر این شرکت‌ها به عهده مراکز بهداشت شهرستان‌ها می باشد. . سپس موانع و مشکلات موجود در استان توسط کارشناسان و مسئولین فنی شرکت‌ها مورد بررسی قرار گرفت.
 
بيشتر