• ساعت : ۱۲:۴۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ 
دکتر جلال رحمانی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قزوین
ترویج فرهنگ خودمراقبتی، به اتخاذ سبك زندگی سالم و ارتقای سطح سلامت مردم منجر خواهد شد

دکتر جلال رحمانی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قزوین بمناسبت روز جهانی خودمراقبتی (۲۴ جولای) بیان نمود: روز جهانی خودمراقبتی بهانه ای است برای تقدیر از تلاش های بی بدیل کلیه دست اندرکاران برنامه خودمراقبتی که برای ترویج فرهنگ خودمراقبتی که به اتخاذ سبک زندگی سالم و ارتقای سطح سلامت مردم منجر می گردد، تلاش می نمایند.  به سهم خود از زحمات کارشناسان آموزش سلامت، جلب مشارکت های مردمی، تیم سلامت، بهورزان و مراقبین سلامت، رابطین سلامت ادارات، رابطین سلامت محله، سفیران سلامت دانشجو و دانش آموز قدردانی نموده از پروردگار توانا برای یشان سلامتی و توفیق روز افزون آرزومندم.

رفعت یاحقی،  رئیس گروه آموزش و ارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز ضمن تبریک این روز اعلام نمود:  فدراسیون جهانی خودمراقبتی(GSCF)  شعار امسال روز جهانی خودمراقبتی را «قول خودمراقبتی» اعلام نموده است. قولی که هر یک از ما برای حفظ سلامتی  مان باید به خودمان بدهیم و برای رسیدن به آن متعهد باشیم. هر قولی که در آینده دور و نزدیک می توان برای مراقبت از خود داد، به آن عمل کرد یا در جهت رسیدن به آن قدم برداشت، خواه بتوان به آن هدف رسید یا حتی قسمتی از آن را اجرایی کرد.

در این راستا کمپینی به راه افتاده است که افراد می توانند قول خود را در سایت این فدراسیون ثبت نمایند. آدرس سایت https://selfcarepromise.org است.

به همین مناسبت و برای سهولت دسترسی و ثبت ایده های مردم استان، مسابقه ای توسط این گروه و با همراهی چند دانشگاه کشور به نام «قول خودمراقبتی» ترتیب داده شده است که از همگان دعوت می شود در این مسابقه شرکت نمایند و تعهد نامه شخصی خود را ایجاد کنند. قول های ثبت شده توسط همکاران ما در سایت فدراسیون ثبت خواهد شد.

امیدست که  این حرکت تلنگری باشد برای شروع حرکتی زیبا و مستمر برای ارتقاء سلامت جامعه.

لینک پرسشنامه نیز در ادامه آورده شده است.

https://survey.porsline.ir/s/gfOUE0t

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0