مطالب علمی و آموزشی واحد امور دارویی


  هدف این کتاب نشان دادن راهکارهاي عملی در تجویز منطقی داروهاست. بخش اول ترجمهGuide to good prescribing  از انتشارات سازمان جهانی  سلامت، به ویژه برای استفاده پزشکان مفید  است.

  جهت  استفاده پزشکان و مدرسین کارگاه های تجویز منطقی دارو.

  مرکز ثبت و بررسی عوارض ناخواسته دارویی ( ADR ) در خصوص مصرف بیش از حد استامینوفن، یکی از عوامل ایجاد نارسایی حاد کبدی که میتواند منجر به مرگ گردد، هشدار میدهد. 
   

   

  FDA مصرف فراورده های دارویی مورد استفاده برای رفع علایم سرماخوردگی را به دلیل امکان بروز عوارض جدی، در کودکان زیر 2 سال منع نموده و نکات ایمنی لازم جهت استفاده از این داروها در کودکان بزرگتر را در فیلم مذکور متذکر میشود.

  مرکز ADR نسبت به مصرف طولانی مدت متوکلوپرامید یا مصرف dose بالای آن هشدار می‌دهد. زیرا احتمال ایجاد تاردیودیسکنزی (حرکات غیرارادی درصورت، چشم‌ها و انگشتان) به‌دنبال مصرف طولانی مدت و نیز در بیماران سالمند به‌ویژه زنان سالمند افزایش می‌یابد. این عارضه درمان شناخته شده‌‌ای نداشته و ممکن است بعد از قطع مصرف متوکلوپرامید نیز ادامه یابد. 

  مخاطب کتاب عموم مردم و مصرف‌کنندگان دارو هستند که در آن اطلاعات ضروری و هشدارهای لازم درباره چگونگی تهیه، مصرف، نگهداری و سایر موارد و نکات لازم و مرتیط ارایه می‌شود

  اين كتابچه حاوي نكاتي است كه هنگام مصرف دارو می‌بايست توسط داروخانه به بيمار توصيه شود تا با رعايت آن به بهترين اثر درماني و حداقل عوارض دارويي مواجه شويم.
  درخصوص نحوه مصرف در دوران بارداري و شيردهي می‌بايست با پزشك مشورت گردد.

  ویژه داوطلبان سلامت است که درباره نقش این داروها در سلامت جامعه، اشتباهات رایج و موارد کاربرد نادرست آنها، راه‌های پیشگیری از مقاومت میکروبی و بسیاری مطالب دیگر را به زبانی ساده و کاربردی توضیح داده است. از مطالب این کتاب می‌توان برای افزایش آگاهی و توانمندسازی عموم مردم نیز استفاده نمود.

  صفحه1از212.بعدي.برو

  6.0.20.0
  گروه دورانV6.0.20.0